RNCF2010DKE62R0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE62R0
Description
RES 62 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
62Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010DKE62R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 62Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C