RNCF2010DKE4R70
Mfr.Part #
RNCF2010DKE4R70
Description
RES 4.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.7ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DKE4R70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C