RNCF2010DKE4R12
Mfr.Part #
RNCF2010DKE4R12
Description
RES 4.12 OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
4.12Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DKE4R12
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.12Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C