RNCF2010DKE1M02
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1M02
Description
RES 1.02M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.02MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%