RNCF2010BTE3K09
Mfr.Part #
RNCF2010BTE3K09
Description
RES 3.09K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
3.09kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BTE3K09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C