RNCF2010BTE35R7
Mfr.Part #
RNCF2010BTE35R7
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
35.7Ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W