RNCF2010BTE2K55
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2K55
Description
RES 2.55K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.55kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W