RNCF2010BTC113R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC113R
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
113Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
PRECISION
Datasheets
RNCF2010BTC113R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 113Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C