RNCF2010BKE909K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BKE909K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 909K OHM 0.1% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
909kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
PRECISION
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%