RNCF2010BKE6K19
Mfr.Part #
RNCF2010BKE6K19
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.19kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BKE6K19
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C