RNCF2010BKE57K6
Mfr.Part #
RNCF2010BKE57K6
Description
RES 57.6K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
57.6kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BKE57K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C