RNCF2010BKE34K8
Mfr.Part #
RNCF2010BKE34K8
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
34.8kOhm
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010BKE34K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C