RNCF2010BKE2M32
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2M32
Description
RES 2.32M OHM 0.1% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.32MOhm
Datasheets
RNCF2010BKE2M32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.32MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C