RNCF2010BKE2K21
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2K21
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
2.21kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BKE2K21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C