RNCF2010BKE255R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE255R
Description
RES 255 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
255Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010BKE255R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 255Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C