RNCF1210DTE287R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE287R
Description
RES 287 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
287Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W