RNCF1210DTE1R24
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1R24
Description
RES 1.24 OHM 0.5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
200mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.24Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF1210DTE1R24
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.24Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C