RNCF1210DTC9R76
Mfr.Part #
RNCF1210DTC9R76
Description
RES 9.76 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
9.76Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm