RNCF1210DTC820K
Mfr.Part #
RNCF1210DTC820K
Description
RES 820K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
820kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DTC820K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C