RNCF1210DTC2R49
Mfr.Part #
RNCF1210DTC2R49
Description
RES 2.49 OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.49Ohm
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm