RNCF1210DTC1M60
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M60
Description
RES 1.6M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.6mOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW