RNCF1210DTC1M20
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M20
Description
RES 1.2M OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.2mOhm
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF1210DTC1M20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.2MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C