RNCF1210DKE820R
Mfr.Part #
RNCF1210DKE820R
Description
RES 820 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
820ohm
Datasheets
RNCF1210DKE820R
RNCF Series, Thin Film, 820Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C