RNCF1210DKE5R23
Mfr.Part #
RNCF1210DKE5R23
Description
RES 5.23 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.23Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DKE5R23
RNCF Series, Thin Film, 5.23Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C