RNCF1210DKE2M15
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2M15
Description
RES 2.15M OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.15MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DKE2M15
RNCF Series, Thin Film, 2.15MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C