RNCF1210DKE1R58
Mfr.Part #
RNCF1210DKE1R58
Description
RES 1.58 OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.58Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210DKE1R58
RNCF Series, Thin Film, 1.58Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C