RNCF1210DKE182R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE182R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 182 OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNCF
Number of Terminations :
2
Power Rating :
200mW
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
182Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE182R
RNCF Series, Thin Film, 182Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C