RNCF1210DKC1R00
Mfr.Part #
RNCF1210DKC1R00
Description
RES 1 OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DKC1R00
RNCF Series, Thin Film, 1Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C