RNCF1210BTE9R09
Mfr.Part #
RNCF1210BTE9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.1% 1/3W 1210
RNCF
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
1210 (3225 Metric)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
9.09Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210BTE9R09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C