RNCF1210BTE887R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210BTE887R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 887 OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
PRECISION
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
200mW
Series :
RNCF
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Resistance :
887Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W