RNCF1210BTE866R
Mfr.Part #
RNCF1210BTE866R
Description
RES 866 OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
TR, Paper, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
200mW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
866Ohm
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF1210BTE866R
Stackpole Electronics, Inc. RNCF1210BTE866R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 866Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C