RNCF1210BTE6K81
Mfr.Part #
RNCF1210BTE6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.1% 1/3W 1210
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
333mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
PRECISION
Height :
711.2μm
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.81kOhm
Datasheets
RNCF1210BTE6K81
Stackpole Electronics, Inc. RNCF1210BTE6K81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C