RNCF1210BTE69R8
Mfr.Part #
RNCF1210BTE69R8
Description
RES 69.8 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
69.8Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W