RNCF1210BTE68K1
Mfr.Part #
RNCF1210BTE68K1
Description
RES 68.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
68.1kOhm
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF1210BTE68K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 68.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C