RNCF1210BTE604K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE604K
Description
RES 604K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
604kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C