RNCF1210BTE576R
Mfr.Part #
RNCF1210BTE576R
Description
RES 576 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
576Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W