RNCF1210BTE576K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE576K
Description
RES 576K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
576kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C