RNCF1210BTE511K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE511K
Description
RES 511K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
511kOhm
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210BTE511K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 511kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C