RNCF1210BTE45R3
Mfr.Part #
RNCF1210BTE45R3
Description
RES 45.3 OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
200mW
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
45.3Ohm
Datasheets
RNCF1210BTE45R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C