RNCF1210BTE44R2
Mfr.Part #
RNCF1210BTE44R2
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
44.2Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C