RNCF1210BTE442K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE442K
Description
RES 442K OHM 0.1% 1/3W 1210
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Resistance :
442kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210BTE442K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 442kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C