RNCF1210BTE43R2
Mfr.Part #
RNCF1210BTE43R2
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
43.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF1210BTE43R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C