RNCF1210BTE43R0
Mfr.Part #
RNCF1210BTE43R0
Description
RES 43 OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
43Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W