RNCF1210BTE43K0
Mfr.Part #
RNCF1210BTE43K0
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
43kOhm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm