RNCF1210BTE38R3
Mfr.Part #
RNCF1210BTE38R3
Description
RES 38.3 OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
38.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C