RNCF1210BTE36R0
Mfr.Part #
RNCF1210BTE36R0
Description
RES 36 OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
36Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210BTE36R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 36Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C