RNCF1210BTE34R8
Mfr.Part #
RNCF1210BTE34R8
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/3W 1210
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF1210BTE34R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C