RNCF1210BTE34R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210BTE34R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
34Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Series :
RNCF
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF1210BTE34R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C