RNCF1210BTE348K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE348K
Description
RES 348K OHM 0.1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
348kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW