RNCF1210BTE332K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE332K
Description
RES 332K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
332kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210BTE332K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 332kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C